Naisjuhtide kiirendi
Kas oled tähele pannud, et naistele suunatud professionaalse arengu programmides on osalejateks valdavalt naisettevõtjad, mitte naisjuhid keskmise suurusega ja suurettevõtetest?
Kas oled mõelnud millised on kriitilised oskused tippjuhtkonna positsioonidele jõudmiseks? Meie oskame välja tuua mõned näited oskustest, mida kiirendis arendada saad:
läbirääkimised ja argumenteeritud arutelude juhtimine;
efektiivne kommunikatsioon vastaspoolega ning rahulik toimetulek emotsionaalselt keerukates olukordades;
ootamatutes olukordades argumenteerimine ja enesekehtestamine.
Need on mõned näited oskustest, mida eelmistel aastatel kiirendis osalenud naisjuhid on välja toonud ja oluliseks pidanud ning millega oleme klubikohtumiste vältel aktiivsel tegelenud.
Kui tunned, et soovid treenida kriitilise mõtlemise, argumenteerimise, avaliku esinemise ja läbirääkimise oskuseid, siis liitu kiirendiga! Kiirendis on kesksel kohal SpeakSmartClub™ täiskasvanutele mõeldud treeningmetoodika.
Lisaks ava- ning lõpuüritusele annavad igakuised kohtumised tippjuhtidega erinevatest sektoritest võimaluse enesepeegelduseks ja aitavad selgitada sisemisi motivatsiooninuppe. Kiirendi raames toimub veel mitmeid erinevaid õpiampse ja -võimalusi (ei ole kohustuslikud), ikka selleks, et laieneks võrgustik võimekatest naisjuhtidest, kellele on igapäevaselt sarnased väljakutsed, takistused ning ambitsioonid tulevikuks.
SPEAKSMARTCLUB™ TREENINGUL OSALEDES:
tõuseb otsuste kvaliteet
suureneb kolleegidega suhtlemise efektiivsus
vähenevad pinged sisekommunikatsioonis
Treeningu maht on 6 x 2h kohtumised / 1x kuus.
TOIMUMISE AEG
I kiirendi lend jaanuar-juuni 2023
II kiirendi lend jaanuar-juuni 2024
III kiirendi kandideerimine avaneb sügisel 2024
koolitajad
Treener Sigrid Solnik
Sigrid tajub nii enda kogemuse põhjal, kui näeb koolitajana kõrvalt, kuidas väitlemisega tegelemine arendab argumenteerimisoskuse kõrval ka teisi oskuseid - analüüsivõimet, avaliku esinemise oskust, meeskonnatööd tegemist jpm.
Sigridil on Tartu Ülikoolist magistrikraadid antropoloogias ja muutuste juhtimises. Tööalaselt on ta juhtinud Arengukoostöö Ümarlauda, Rakendusliku Antroploogia Keskust ning töötanud vabatahtlikuna Lähis-Idas, Palestiinas ja Jordaanias. Ta on töötanud Sotsiaalkindlustusametis ohvriabi ja ennetusteenuste osakonnas projektijuhina ning Arvamusfestivali programmijuhina. Hetkel töötab Sigrid Baltikumi suurimas humanitaarabiorganisatsioonis Eesti Pagulasabi organisatsiooni Eesti esinduse juhina. Loe rohkem Sigridi kohta SIIT.
Treener Anna Karolin
Anna on üks Eesti ja Baltikumi edukamaid väitlejaid, õppides väitlemise abil saama üle enda esinemishirmust. Anna põimib enda koolitustesse olulisi leide kognitiiv- ja nõustamispsühholoogiast, et anda edasi terviklikku ja kaasaegset vaadet teemadest ning tagada, et oskuste harjutamine ei lõppeks klassiruumis. Koolitustel osalejad hindavad Anna energilisust ning kombinatsiooni analüütilisest mõtlemisest ja toetavast suhtumisest.
Annal on teadusmagistrikraad politoloogias ning lõpetab enda magistriõpinguid psühholoogias. Tööalaselt on Anna kujundanud poliitikaid Sotsiaalministeeriumis ning viinud läbi sotsiaal- ja haridusvaldkonna rakendusuuringuid käitumisteaduste eksperdina Kantar Emoris. Anna teeb praegu karjääripööret nõustamispsühholoogia valdkonda. Loe rohkem Anna kohta SIIT.
Mis kasu sooviksid naisjuhtide kiirendist saada?
Vaata videot siit: https://youtu.be/iXP6y0TAPMc
MIL VIISIL KIIRENDIS OSALEMISEST KÕIGE ENAM KASU SAID?
Tagasiside 2023. aasta kiirendis osalejatelt:
- Sain kinnitust, et olen õigel teel ja kõikidel juhtidel on oma nõrgad küljed, millega vaja tööd teha. Olen enam hakanud märkama naisjuhte ja enam ka toetama naisi sellel teel.
- Karjääri üldine planeerimine. Siiani kajavad peas Estel Puki soovitused, mida endaga kaasas vean ja hetkel selle järgi ka toimin.
- Lisaks õpitule mitmed toredad uued inimesed, kellega tekkis soe kontakt. Loodan, et kohtume veel ja need inimesed ei kao ära meie elust.
- Sain otsustamiseks kindlust.
- Kohtumine ja arutelud teiste naisjuhtidega oli põnev ja inspireeriv. Hea oli kuulda ja näha teisi perspektiive. Usun, et igasugune laiemast pildist arusaamine ning erinevate kogemuste omandamine toetab arengut nii töös kui ka eraelus.
- Praktika oli vaieldamatult kõige ebamugavam, aga kõige kasulikum.
- Enesekindlus tõusis. Julgustust sain. See mõjutab mu unistusi ja plaane pikas plaanis.
- Sain enesekindlust juurde argumenteerimisel, et tunda ära, mis on tõestusega või tõestuseta väited. Kindlasti ka julgust rohkem oma arvamusi esile tuua. Püüan olla aktiivsem kuulaja.
- Argumenteerimisoskused ja -koolitus andsid praktilised oskused ning aitasid mu väitlusoskustele parandamisele kaasa.
- Teiste ees esinemine tähendas minu jaoks mugavustsoonist välja astumist. Samal ajal nägin, et teised tundsid end samuti ebamugavalt.