Avalda arvamust teadlaste palkamise eest antava toetuse tingimuste kohta
Mis on eesmärk?
Toetuse eesmärk on viia teadus- ja arendustegevuse alane kompetents akadeemiast väljapoole, era- ja avalikku sektorisse, kus seetõttu tekib parem arusaam teadus- ja arendustegevusest, sellest tulenevast võimalikust arengupotentsiaalist ja lisandväärtusest. Samal ajal saab teadlane parema ettekujutuse teiste sektorite toimimismehhanismidest, tekivad oskused, sidemed, võrgustik ja teadmine, mida ettevõtlus/avalik sektor vajab ning nad saavad oma kogemust edasi kanda akadeemiasse.
Keda puudutab?
Muu hulgas ettevõtteid, kes on huvitatud teadlaste palkamisest, et tõsta oma teadus- ja arendustegevuse alast võimekust.
Toetusskeem hõlmab kahte tegevust:
1) sektoraalse mobiilsuse toetamine (toetust saab avaliku- või era sektori asutus, sh äriregistrisse kantud eraõiguslikud juriidilised isikud),
2) teavitus-, koostöö- ja koordinatsioonitegevused (toetust saab EAS).
Millised on olulisemad tingimused sektoraalse mobiilsuse toetamise toetuse saamiseks?
- Abikõlblikkuse periood on 01.09.2020–30.06.2023.
- Toetust saab taotleda maksimaalselt kahe teadlase palkamiseks.
- Toetust saab taotleda minimaalselt 3 kuuks ja maksimaalselt 2 aastaks.
- Teadlasel on võimalus töötada toetuse saaja juures osalise koormusega (minimaalselt 0,5 koormusega).
- Toetust ei saa ettevõte, kus teadlane on ise osanik või juhtorgani liige või on selles ettevõttes töötanud taotluse esitamise kuupäevale eelnenud aasta jooksul vähemalt 3 kuud.
- Toetust saab personalikulude (ühikuhinna alusel) ja kaudsete kulude jaoks (40% personalikuludest). Toetusest maksab ettevõte teadlasele palka, katab teadlase teadustööga seotud kulusid ning tagab teadustöö elluviimiseks vajaliku töökeskkonna.
- Teadlaste sektoraalset mobiilsust toetab riik kokku 1 832 000 euroga.
- Toetuse määr on kuni 70% abikõlblikest kuludest ja omafinantseering vähemalt 30%. Omaosaluse määr sõltub ettevõtte töötajate arvust, käibest ja aastabilansi kogumahust. Toetuse maksimaalne piirmäär sõltub ka sellest, kas teadlase töö sisu partneri juures on rakendusuuring või tootearendus. Näiteks rakendusuuringu puhul annab riik väikeettevõtjale toetust kuni 70% abikõlblikest kuludest, keskmisele kuni 60% ja suurettevõtjale kuni 50% abikõlblikest kuludest. Tootearenduse puhul on need määrad vastavalt 45%, 35% ja 25%.
Millal jõustub?
Ministri käskkiri jõustub selle allkirjastamise päeval.
Anna teada, mida arvad toetuse andmise tingimustest.Tagasisidet ootan hiljemalt 13. juuliks e-posti aadressile kristina@koda.ee. Ettevõtete tagasiside põhjal koostan kaubanduskoja seisukoha, mille saadan haridus- ja teadusministeeriumile.