Kas kriitilise tähtsusega toorainete regulatsioone tuleks muuta?
Keda konsultatsioon puudutab?
Konsultatsioon puudutab ettevõtteid, kes puutuvad kokku 2020. aastal välja antud kriitilise tähtsusega toorainete loetellu kuuluvate ainetega. Levinumatest ainetest kuuluvad loetellu näiteks koobalt, magneesium, fosfor ja volfram (loeteluga on võimalik tutvuda siin leheküljel 4). Konsultatsioon puudutab siiski ka mõningaid teisi strateegilisi tooraineid (näiteks vask), kuid ei puuduta energiatooraineid ja põllumajanduslikke tooraineid.
Millistele küsimustele ootab komisjon avaliku konsultatsiooni raames vastust?
-
Mil määral nõustute sellega, et olemasolevad Euroopa Liidu poliitikameetmed aitavad tagada Euroopa Liidu kriitilise tähtsusega toorainetega varustamise?
-
Millised meetmed võivad aidata tugevdada tarneahela vastupanuvõimet?
-
Millised on Teie ettepanekud muude meetmete kohta Euroopa Liidu vastupanuvõime tugevdamiseks kriitilise tähtsusega toorainete tarneahelas?
-
Mille üle oleks riigiasutustel kasulik teha hoolikamat järelevalvet kriitilise tähtsusega toorainete parema järelevalve tagamiseks?
-
Kuidas tuleks Teie arvates korraldada jõupingutusi strateegiliste varude suurendamiseks?
-
Millised poliitikavalikud hõlbustaksid juurdepääsu rahastamisele kriitilise tähtsusega toorainete projektide jaoks?
-
Millised meetmed aitaksid arendada teisese tooraine turgu Euroopa Liidus, vähendades seeläbi survet esmaste toorainete nõudlusele?
-
Millised on tarneahela häirete ja tooraine tarnepiirangute põhjused?
-
Millised meetmed võivad aidata toetada Euroopa Liidu jõupingutusi kriitilise tähtsusega toorainete kindlustamisel?
-
Millised kolmandate riikide poolt seatud tõkked avaldavad Teie ettevõttele kõige enam kaubandust moonutavat mõju?
Enamike küsimuste puhul on antud ka vastusevariandid, mis vastamist hõlbustavad.
Palume vastata hiljemalt 6. novembriks allpool leitavale majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi küsitlusele. Laadige alla Wordi fail, mille leiate altpoolt, täitke see ära, seejärel salvestage ning saatke see meile aadressil kaspar@koda.ee. Või avaldage meile teema osas arvamust vabas vormis. Saabunud vastuste põhjal koostan kaubanduskoja seisukoha, mille edastan majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.