Kas soovid kaasa rääkida vesiniku teekaardi koostamisel?
Mis on vesiniku teekaardi eesmärk?
Teekaardi sihiks on kaardistada Eesti hetkeolukord ja vajadus vesinikutehnoloogiate kasutuselevõtuks (sh maht ja potentsiaal), leppida kokku strateegilised valikud, kus on Eestil kõige perspektiivikam vesinikutehnoloogiad arendada-kasutada ning kaardistada eesmärkide saavutamiseks vajalikud osapooled, nende roll ja võtmetegevused nii Eestis kui ka võtmepartnerid regiooniüleselt.
Kuidas toimub vesiniku teekaardi koostamine?
- Vesiniku teekaardi arutelud toimuvad keskkonnaministeeriumi juures tegutsevas vesiniku töögrupis, mis on jagatud kolmeks teemagrupiks: vesiniku tootmine, salvestus-/jaotuslahendused, tarbimine. Aruteludes osalemine on avatud kõigile soovijaile.
- Tervikvaate tagamiseks moodustatakse teekaardi juhtkogu, kelle ülesandeks on valdkondade üleselt anda tervikvaade teekaardi strateegilistele suundadele, teemagruppide sisendi ja arutelude tulemuste süntees ning nende loogilise seotuse tagamine tervikeesmärkidega. Juhtkogu moodustatakse võimalikult võrdselt teadlaskonna, erasektori ja avaliku sektori esindajatest.
- Vesiniku teekaardi koostamist toetab konsultant, kelle ülesandeks on teemagruppide arutelude läbiviimine ja teekaardile sisendi kogumine, konsultant koondab ja ühtlustab erinevatelt osapooltelt saadud sisendi, aitab läbi viia nii teemagruppide kui juhtkogu arutelusid ja koostab teekaardi esmase eelnõu.
Millised ettevõtted võiksid teekaardi koostamisest osa võtta?
Eelkõige võiksid osaleda need ettevõtted, kelle tegevusala on seotud vesinikutehnoloogiate kasutuse/kasutuselevõtuga või näevad nad perspektiivis vesinikualaseid väljavaateid.
Millistes vesiniku teemagruppides on võimalik osaleda?
Arutelud toimuvad kolmes teemagrupis: 1) vesiniku tootmine, 2) salvestus-/jaotuslahendused, 3) tarbimine.
Milliseid teemasid arutatakse teemagruppides?
Muu hulgas arutatakse järgmisi teemasid: vesinikutehnoloogiate arendamine ja teadmusbaas; väärtusahelad tootmisest lõpptarbimiseni, sh mõjud nii keskkonna- kui teistele näitajatele (sh tervisenäitajatele), õigusraamistik, maksundus, standardid ja ohutus jm; rahvusvaheline konkurentsivõime, ekspordipotentsiaal.
Millal toimuvad teekaardi teemagruppide arutelud?
Arutelud toimuvad augustist oktoobrini.
Kui soovid osaleda vesiniku teekaardi teemagrupis, siis anna sellest hiljemalt 16. augustiks teada keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunikule Liis Kasemetsale (liis.kasemets@envir.ee, 626 2821).