Mida arvad sidevahendi teel ja väljaspool äriruume sõlmitavate lepingute korra muutmisest?
Milleks on muudatused vajalikud?
Vajadus muudatuste järele tuleneb Euroopa Liidu direktiivist 2019/2161, millega muutub ettevõtjate jaoks, kes soovivad sõlmida lepinguid sidevahendi teel, kohustuslikuks e-postiaadressi avaldamine tarbijale.
Keda muudatused mõjutavad?
Muudatus puudutab ettevõtjaid, kes tegelevad kaupade müügi või teenuste osutamisega tarbijale sidevahendite teel.
Millised on muudatused?
-
Sidevahendi teel tarbijaga sõlmitud lepingust ja väljaspool äriruume sõlmitud lepingust taganemise vormilt kaob viide faksile kui sidevahendile. Hetkel kehtiv vorm sellistest lepingutest taganemiseks annab kauplejale võimaluse teavitada nii enda telefoninumbrist, faksist, aadressist kui ka e-postiaadressist. Uuendatud vorm enam faksist teavitamise võimalust ei anna.
-
Ettevõtetele muutub sidevahendi teel või väljaspool äriruume lepingut sõlmides kohustuslikuks nii telefoninumbri kui e-posti aadressi avaldamine tarbijale. Hetkel on sidevahendi teel sõlmitud lepingust taganemise vormil viited nii aadressile, faksile, telefoninumbrile kui e-postiaadressile, ent neist kohustuslik on vaid aadressi avaldamine.
Hetkel kehtiva tüüpvormiga sidevahendi abil sõlmitud lepingust ja väljaspool äriruume sõlmitud lepingust taganemiseks on võimalik tutvuda siin. Sidevahendi abil sõlmitud lepingust ja väljaspool äriruume sõlmitavast lepingust taganemise näidisjuhendiga on võimalik tutvuda siin.
Millal muudatused jõustuvad?
Eelnõu kohaselt jõustuvad määruse muudatused 28. mail 2022.
Anna teada, mida arvad Sina plaanitavatest muudatustest. Vastuseid ootan kuni 30. novembrini e-posti aadressil kaspar@koda.ee. Saabunud vastuste põhjal koostan kaubanduskoja seisukoha, mille saadan justiitsministeeriumile.