03.02.2017
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Toom-Kooli 17, Tallinn

Aastaaruanne 2016 – hoopis teistmoodi ja rohkemate võimalustega!
Koolitus keskendub nii 2016. aastal kehtima hakanud olulistele muudatustele raamatupidamise aastaaruande koostamisel kui ka muudele aruandluse võtmetähtsusega teemadele.
Fundamentaalsete muudatuste tõttu on 2016. aasta raamatupidamise aastaaruande koostamine võrreldes varasematega oluliselt erinev, sest kunagi varem ei ole Eesti hea tava kohaselt olnud mikro- ja väikeettevõtjatel võimalik valida erinevate aruande formaatide vahel.
Lisaks vaadeldakse süvendatult selliseid valdkondi, kus Eesti hea raamatupidamistava lubab mitut erinevat käsitlust ning millel võib seeläbi olla oluliselt erinev mõju ettevõtja finantspositsioonile, sh netovarale ja käibekapitalile.
Koolitusel käsitletakse
Raamatupidamise muudatused
- Ettevõtjate erinevad suuruskategooriad (mikro- ja väikeettevõtja, keskmise suurusega ettevõtja ja suurettevõtja).
- Kohustuslikud ja vabatahtlikud nõuded erineva suurusega ettevõtjate põhiaruannete esitusviisile ja lisainformatsioonile.
- Mikro- ja väikeettevõtjate aastaaruande miinimumnõuded.
- Konsolideeritud aruannete koostamisest vabastuse erisätted.
- Ülevaade muudatustest spetsiifilistes arvestuspõhimõtetes; sh õiglase väärtuse hindamine, laenukasutuse kulutuste kapitaliseerimine ning sidusettevõtjate kajastamine.
Aastaaruande koostamise võtmeküsimused
- Inventuuride läbiviimine.
- Varade ja kohustuste väärtuse hindamine, sh finantsvarad, varud ja kinnisvarainvesteeringud ning põhivarade kaetava väärtuse testimine.
- Tulude ja kulude periodiseerimine, sh kaupade ja teenuste müük ning saadud sihtfinantseerimise kajastamine.
- Rahavoogude aruande koostamine meetodil, kus „kõik läheb kokku ja vahesid ei teki“.
- Aastaaruande esitusviisi temaatika, sh saldeerimine põhiaruannetes ning lisainformatsiooni avalikustamine, sh tegevuse jätkuvuse ebakindlus ja seotud osapooltega tehtud tehingud.