
Jaapani sihtturuseminar toidusektori ettevõtetele
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Euroopa Liidu-Jaapani keskusega (EU-Japan Centre for Industrial Cooperation) kutsub Eesti toidusektori ettevõtteid Jaapani sihtturuseminarile.
TOIMUMISE AEG
25. märts 2021 kell 11.30-14.00 Zoomis
Jaapan on Eesti jaoks üks olulisemaid majanduspartnereid Aasias. Jaapani majandus on üks maailma arenenumaid: Jaapan on suuruselt kolmas majandus maailmas ja seega kõrge potentsiaaliga sihtturg. Eesti toiduainetööstuse ettevõtted (sh mahetootjad) tunnevad Jaapani turu osas aina suuremat huvi, kuid tuleb arvestada, et toiduaineturg on Jaapanis üks suurima konkurentsitihedusega turge ning et turule sisenemine eeldab pikka plaani ja kannatlikkust.
Arvesse võttes toiduainete ekspordi eripärasid (ekspordisertifikaatide olemasolu vajalikkus), on õige turuniši, partnerite ja müügikanalite leidmisel ning turuspetsiifika tundma õppimise järel võimalik edukalt Jaapani turule siseneda.
Seminaril käsitleme kolme olulist teemat, mis aitavad kaasa Jaapani turu tundma õppimisele ja ekspordi edukusele.
- Jaapani ärikultuur
- Toiduainete eksport Jaapanisse: protseduurid ja tarbijakäitumine
- Euroopa liidu ja Jaapani vabakaubanduslepingu võimalused toidusektoris
SEMINARI TEEMAD
- Jaapani ärikultuur (30min), Chieko Nakabayashi
- Jaapani ärikultuur ja tavad
- Ärisuhtlus jaapanlastega
- Mis tagab eduka ekspordi Jaapanisse?
- Küsimused ja vastused
- Toidukaupade eksport (40min), Chieko Nakabayashi
- Eesti toidukaupade eksport Jaapanisse
- Jaapani tarbijaturg ja toidusektori võimalused
- Toidukaupade impordi protsess ja protseduurid: Jaapani tollvormistused, seadused ja regulatsioonid
- Küsimused ja vastused
- ELi ja Jaapani vabakaubandusleping (40min), Yvan Van Eesbeek
Jaapan on praegu ELi põllumajandustoodete tähtsuselt 5. ekspordisihtkoht. Majanduspartnerluslepingust tulenevad tariifide kärped elavdavad veelgi põllumajandus- ja toiduainete kaubandust ELi ja Jaapani vahel. Jaapan on nõustunud liberaliseerima 87% kõigist põllumajanduse tariifiridest. Need read hõlmavad peaaegu 90% kaubanduse koguväärtusest. Lisaks tunnustab ja kaitseb majanduspartnerlusleping Jaapani turul enam kui 200 ELi geograafilist tähist.
- Vabakaubandusleppe ülevaade
- Jaapanisse eksporditavate ELi põllumajandus- ja toiduainete turulepääsu võimalused
- Tähtsamad kaubagrupid: veise- ja sealiha, juust ja muud piimatooted, töödeldud toidukaubad, kalatooted, õlu ja kanged alkohoolsed joogid
- Geograafilised tähised
- Päritolureeglid
- Teabeallikad
TÖÖKEEL
inglise keel
REGISTREERIMINE
Osalemine on kõigile tasuta, vajalik eelregistreerimine SIIN
ESINEJAD
Chieko Nakabayashi töötas Viinis ÜRO Tööstuse Arengu Organisatsioonis (UNIDO) ja Roomas ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioonis (FAO), samuti Jaapani ODA programmide jaoks Jaapani valitsusasutustes. Ta on litsentseeritud ärijuhtimise lektor tootmis- ja teenindusettevõtetele. Praegu töötab ta Brüsselis ja Tokyos nõustamise ja koolituse alal.
Yvan Van Eesbeek töötas üle 25 aasta Euroopa Komisjonis, peamiselt osakondades, mis tegelesid rahvusvaheliste kaubandusläbirääkimistega põllumajanduse valdkonnas. Praegu töötab ta vabakutselise eksperdina EL-Jaapani keskuses.
![]() |
![]() |