- Veebileht
- Pood
- Sündmused
- Järelvaatamine
- JÄRELVAATAMINE: Hommikuseminar: Kui palju maksab terve töötaja?

JÄRELVAATAMINE: Hommikuseminar: Kui palju maksab terve töötaja?
Kas oled oma töökohal kogenud, et viimaste aastate jooksul on hüppeliselt kasvanud vaimse tervise probleemid? Neist ka räägitakse üha enam. Stigmatiseerimine on asendumas mõistva ja hooliva suhtumisega tööandja poolt. Kuid kui töötaja mure on isiklik (näiteks raske lahkuminek või pikaleveninud hooldusõigusvaidlus), mõjutab see tihtipeale tema töökvaliteeti.
Kust läheb piir, mida tööandja saab ja peaks tegema töötaja vaimse tervise hoidmiseks? Kas tööandja saab võtta vastutuse inimeste tervisekäitumise eest, sealhulgas tema vanemluse jm perekondlike rollide eest?
Just neil teemadel arutleme rahvusvahelise vaimse tervise päeva egiidi all tunnustatud oma valdkonna ekspertidega. Tule ja saa osa!
TOIMUMISE AEG
12. oktoober 2021 kell 10.00-11.30 Zoomis (2 akadeemilist tundi)
JÄRELVAATAMINE
Seminari järelvaatamiseks registreeri end alloleva vormi kaudu.
Hind: liikmele TASUTA, mitteliikmele 19 € + km.
AJAKAVA
00-05:05- moderaatori tervitus
05:06-26:48- Ave-Gail Kaskla-Kuprys ettekanne
26:49-54:41- Kadri Mägi-Lehtsi ettekanne
54:42-01:08:28- Ann Linn-Liiberg ettekanne
01:08:29- 01:34:40- Kati Luhaäär ettekanne
01:34=41- moderaatori kokkuvõte
Osaledes hommikuseminaril, saad:
- ülevaate töökeskkonna riskiteguritest, mis seotud vaimse tervisega ning tööpsühholoogi näpunäiteid, kuidas töötajate vaimset tervist hoida;
-
kuulda praktilisi kogemuslugusid ettevõtete juhtidelt, kes töötajate tervise hoidmisele aega ja raha panustanud;
-
kuulda, kuidas pereprobleemid mõjutavad töötajate sooritust töökohal;
-
teada, millist abi saab kolleegile või töötajale pakkuda, kui perekondlikud vaidlused ja mured on kasvanud üle pea?
-
vastuse küsimusele ’’Mida teha, kui töötaja annab teada, et siirdub pikaajalisele haiguslehele?’’
ESINEJAD
Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ
Kadri on juht, keda inspireerivad inimesed, teadmised ja areng. Kadri on oma tööelu pühendanud Eesti inimeste tervise hoidmisse ja taastamisse enamjaolt läbi juhirollide ravimisektoris. Uudishimu ja arenguvajadus on andnud Kadrile lisaks arstidiplomile veel ärijuhtimise, suhtlemistreeneri, coach'i ja tervisedendaja teadmised. Igapäevase töö kõrvalt Roche Eesti OÜs on Kadri panustanud mitme erialaorganisatsiooni juhtorganite töösse.
Ann Lind-Liiberg, Sotsiaalkindlustusamet
Ann on viisteist aastat kujundanud avalikus sektoris lastekaitsepoliitikat põhifookusega laste õiguste kaitsele, väärkohtlemise ennetamisele ning positiivse vanemluse toetamisele. Viimased 2 aastat on tema fookuses riikliku perelepitusteenuse väljatöötamine ning Eesti lapsevanemate toetamine lahkumineku protsessis.
Anni ettekande eesmärk on tutvustada osalejatele erinevaid abi saamise võimalusi ning riiklikke arengusuundi lapsevanematele vajalike teenuste kujundamisel.
Ave-Gail Kaskla-Kuprys, A-G Projekt OÜ tegevjuht / tööpsühholoog
Ave on uudse tööstressi ja läbipõlemist ennetava nõustamisformaadi Võõras Sõber autor ja eestvedaja. Võõras Sõber on auhinnatud kui Ajujaht 2019 TOP10 äriidee, 2019 parim sotsiaalne ettevõte (SEV ja SEB auhind) ja 2019 Eesti Tööandjate Keskliidu lemmik töövõime languse ennetamisel.
Avel on mitmekesine praktiline tööstaaž alates 1995. aastast. Alates 2012. aastast on tema põhitegevuseks olnud erinevatele ettevõtetele tööohutusalaste riskianalüüside koostamine, sh psühhosotsiaalsete ohutegurite kaardistamine ja tegevuskavade loomine. Alates 2018. aastast lisandus täiendavalt organisatsioonide ja nende töötajate psühholoogiline nõustamine ja sisekoolitused erinevatel vaimse tervise ja toimetuleku teemadel.
Ave on Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liidu ETOP asutajaliige. Ta on omandanud rakenduskõrghariduse ärijuhtimises (Lääne-Virumaa Kutsekõrgkool, 2005), psühholoogia BA (Tartu Ülikool, 2016), töö- ja organisatsioonipsühholoogia MA (TalTech, 2018) ja läbinud 2-aastase kriisipsühholoogia kvalifikatsioonitõstmise koolituse (Mahena, 2020).
Kati Luhaäär, Sorainen
Kati töötab personalivaldkonnas alates 2013. aastast, kuid töökeskkonna, riskianalüüsi ning ohutegurite maandamisega oli seotud juba varem. Kati alustas oma professionaalset teekonda ehitus- ja tootmisettevõttes, kus suurimad riskid töökeskkonnas tulenesid kõrguses töötamisega, masinate kasutamisega ja raskuste tõstmisega kaasnevatest ohtudest. 2021. aastal asus ta tööle advokaadibüroos, kus tuleb enam tähelepanu pöörata vaimse tervise, arvutiga töö ja sundasendiga seotud ohuteguritele. Katil on Tallinna Tehnikaülikooli sotsiaalteaduskonna diplom ning Eesti Kvaliteediühingu kvaliteedispetsialisti kutsetunnistus.
KOOSTÖÖPARTNERID
![]() |
![]() |