
Juhtide Klubi: Rahvusvahelise kogemuse tähtsus juhi töös
Tähelepanu! Üritus lükkub edasi, uue toimumisaja teatame esimesel võimalusel.
Kui oled töökas, hästi organiseeritud ja vastutustundlik ning tulemustele orienteeritud, pole kahtlust, et oled sobiv kandidaat juhtivale kohale. Juba 2004. aastal väitsid mitmed Plymouthi ülikooli poolt läbiviidud uuringud, et juhtide taust näib mõjutavat nende infotöötluse viisi. Näiteks keeleoskus suurendab teabe ja info kogumise võimet ning hea keeleoskusega töötajad näitavad ekspordituruga seotud otsuste tegemisel mitmekülgsemat lähenemist. Lisaks on välismaal elamise või töötamise kogemusega juhtidel parem suhtlemisoskus.
Kuna rahvusvahelise kogemuse tähtsus ja rahvusvaheline mobiilsus on järjest kasvanud, kerkib intrigeeriv küsimus, kas ja millal peaks see kogemus olema töölevõtmisel otsustav kriteerium.
TOIMUMISE AEG
10. november 2020 kell 15.00-17.00 veebis
Seekordses Juhtide Klubis otsime koos rahvusvahelise kogemusega juhtidega vastuseid järgmistele küsimustele:
-
Kas Eestis väärtustatakse rahvusvahelise kogemusega juhte?
-
Milliseid oskuseid annab töö teises riigis?
-
Kui palju osatakse kultuuridevahelisi kompetentse äri kasuks tööle panna?
PANELISTID
Riia Sillave on tugeva saksa ärikultuuri taustaga juhina tegutsenud juba pea mõnikümmend aastat. Sel kevadel asus ta juhtima Hamburgi sadamale kuuluvat konteinerterminali HHLA TK Estonia Muuga sadamas. Lõpetanud Müncheni ülikooli ärijuhtimse erialal, on ta oma karjääri jooksul töötanud pikalt Saksamaal ning viis aastat tegutses Austrias paberikontserni Heinzel finantsjuhina. Tema kogemustepagasit rikastab Estonian Celli tehase käimatõmbamine, olles ettevõtte esimene töötaja. Energilise juhina kannab ta motot tunda end ebamugavalt mugavustsoonis. Seda põhimõtet järgides vedas Riia kaks aastat Eestis suurprojekti Rail Baltica arengut.
Kristjan Luha töökäik algas 1997. müügijuhina Nike Baltikumi maaletoojaettevõttes. 2002. aastal asus ta tööle Nike Euroopa peakorterisse Hollandis, kus juhtis esmalt suurkliendi Footlocker EMEA müüki ja hiljem Nike Distributor äri CEMEA regioonis. 2009.-2012. aastal juhtis ta Moskvas Nike Venemaa müüki, seejärel tegutses kaks aastat Ateenas Kreeka ja Küprose tütarfirma juhina ning kolm aastat Moskvas Nike asepresidendina Venemaa tütarettevõtet juhtides. 2017.-2019. aastal juhtis ta Nike maailma peakorteris jalgpalli globaalset distributsiooni (VP of Global Football Marketplace). Hiljuti tuli Kristjan tagasi kodumaale ning liitus põllumajandustarkvara start-up’i eAgronom asutajatega, et maailma põllumajandust digitaliseerida ja jätkusuutlikumaks muuta.
Kristjan on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja EBS’i ning tegeleb aktiivselt jooksmise ja jalgrattaspordiga.
Minni Riar on kolmandiku oma elust elanud Eestist eemal - Norras, Hollandis ja kõige pikemalt nüüd äsja Indias. Indias olles avastas Minni orgaanilise puuvilla ja asutas oma firma. Ta alustas orgaanilisest puuvillast voodipesu õmblemisega, lisaks tõi Eestisse ökokangaid, hiljem lisandusid kašmiirsallid. Peale seda hakati Minnit kutsuma gruppidele India roogade valmistamist juhendama ja sellest kasvasid välja India toidu koolitused ja catering. Samal ajal firma asutamisega avastas Minni enda jaoks Access Consciousness'i praktika ja hetkel toimetab ka selle kasvulaval. Minni peab ennast elustiiliettevõtjaks, tema jaoks on oluline, et naudib seda, mida teeb. Poolteist aastat tagasi tuli Minni tagasi Eestisse. Kahe lapse kooliskäigu kõrval hakkas ta lisaks õpetama Rakvere Waldorfkoolis inglise keelt.