- Veebileht
- Pood
- Sündmused
- Järelvaatamine
- JÄRELVAATAMINE: Juhtide Klubi: Ringmajandus ja -mood. Kas reaalne muutus või trendisõnad?
JÄRELVAATAMINE: Juhtide Klubi: Ringmajandus ja -mood. Kas reaalne muutus või trendisõnad?
Moe- ja tekstiilitööstus kasutab palju ressursse ja sellel on suur keskkonnamõju. Samal ajal on jätkusuutlikkusest ja ringmajandusest saanud trendisõnad, mida laialdaselt kasutatakse. Kas moetööstuses käib suur revolutsioon või tehakse väikestele muudatustele palju reklaami? Mis toimub ringmajanduses ja mida saavad juhid sealt oma ettevõttele üle võtta? Kuidas ringmajandusega uute toodete ja teenuste arendamisel arvestada?
Just sellele keskendume seekordses Juhtide Klubis.
JÄRELVAATAMINE
Juhtide Klubi järelvaatamiseks registreeri end alloleva vormi kaudu.
HIND: liikmele 9 € + km, mitteliikmele 19 € + km
TÖÖKEEL
inglise keel
Päevakava
15.30 | Sissejuhatus kaubanduskoja poolt |
15.35 | Mis juhtub kasutatud riiete ja tekstiilidega Balti riikides? Kristiina Martin, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus |
15.55 | Kuidas saab moetööstust muuta jätkusuutlikumaks ja ringmajandusel põhinevaks? Victoria Jenkins, Unhiddenclothing.com |
16.20 | Kuidas saavad kodanikud ringmajanduse osalisteks ja kuidas kaubamärgid neid selles aitavad? Lindsay Boyle, Circular Citizen |
16.50 | Näide jätkusuutlikust brändist Eestis KiraShoes, esineja kinnitamisel |
17.10 | Küsimused-vastused |
ESINEJAD
Kristiina Martin, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus
Kristiina on seotud erinevate ringmajanduse projektidega nii Eestis kui ka välismaal. Teda paeluvad eriti tekstiilitööstuse keskkonnaprobleemid. Kristiina on osalenud mitmetes tekstiili ja tekstiili ringlusega seotud algatustes ja projektides. Samuti on ta koolitanud ja nõustanud ettevõtjaid, valitsussektori esindajaid, vabaühendusi ja muid sidusrühmi ringmajanduse ärimudelite ja ringidisaini osas.
Värske uuringu "Post-consumer textile circularity in the Baltic Countries" täieliku aruande leiad SIIT.
Lindsey Boyle, Circular Citizen
Lindsey aitab ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks vajalikke teadmisi luua. Ta on Vancouveris asuva mittetulundusühingu OneEarth vanemtöötaja ja teeb koostööd Soome Innovatsioonifondiga Sitra.
Lindsey huvi psühholoogia vastu leidis väljundi turunduse ja tarbijakäitumise valdkonnas. Kliimakriisi valguses asutas ta 2019. aastal sotsiaalse ettevõtte Circular Citizen, mis loob inimliku vaate ringinnovatsiooni soodustamiseks. Ta annab nii suurtele ettevõtetele kui start-upidele ja ka valitsustele ülevaateid inimeste eelistustest ja piirangutest. Lindsey usub, et saame ühiskonnana suurendada nõudlust ringmajanduse põhimõtetel põhinevate uute toodete, teenuste ja ärimudelite järele.
Victoria Jenkins, Unhiddenclothing.com looja
Victoria lõpetas 2008. aastal Istituto Marangoni ülikooli Londoni haru moedisaini eriala. Peale lõpetamist suundus ta kohe praktikale erakordselt loovaga disaineri käe alla ning temast sai online-rõivabrändi Goddiva konstruktor. Seal töötades oli tema ülesandeks üha enam rõivatehnoloogi roll. Edasi liikus Victoria tööle tarnija juurde, kus tema ülesandeks oli rõivaste tehnoloogia – teenus, mida pakkus nii tarnijatele, laiatarbebrändidele kui tippdisaineritele.
Victoria alustas 2017. aastal tööd vabakutselisena. Seda nii oma tervise tõttu kui ka põhjusel, et tööstus ei suutnud talle sobivat tööd pakkuda. See andis võimaluse ka oma visiooni elluviimiseks Unhiddenclothing.com loojana.
KOOSTÖÖPARTNERID