
JÄRELVAATAMINE: Küberturvalisus kui konkurentsieelis
KPMG koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga kutsuvad osalema praktilisel veebiseminaril, kus räägime lähemalt tänastest küberturvalisuse väljakutsetest ja murekohtadest ning kuidas tagada Eesti küberruumi turvalisus.
KPMG poolt läbiviidud uuringud näitavad, et ca 80% ettevõtetele valmistab IT- ja tehnoloogiaalane süsteemide jätkusuutlikkus ja turvalisus jätkuvalt väljakutseid ning ettevõtete haavatavuse tase on kõrge. Samuti näitavad globaalsed uuringud, et enamik organisatsioonidest on siiani alainvesteerinud IT-turvalisuse valdkonda, mis omakorda loob hea pinnase küberkurjategijatele ning muudab ettevõtte infosüsteemid lihtsalt rünnatavaks.
Kuna küberrünnakud on muutunud järjest laiaulatuslikumaks, sagedamaks ja raskemini avastatavaks, on hädavajalik need teemad läbi mõelda enne, kui ebameeldiva üllatusena tabavad. Seega on küberturvalisuse strateegia olemasolu kriitilise tähtsusega, oluline on riskikohad läbi mõelda juhtkonna tasemel ja see puudutab täna kõiki ettevõtteid ja organisatsioone.
Veebiseminaril räägivad küberturbe teemadel KPMG Baltics küberturvalisuse valdkonna juht Mihkel Kukk ja RIA CERT-EE ehk Eesti küberintsidentide käsitlemise osakonna juht Tõnu Tammer.
TOIMUMISE AEG
16. märts 2022 kell 10.00-11.30 veebis
HIND JA REGISTREERIMINE
Osalemine tasuta, vajalik eelregistreerimine SIIN
VEEBISEMINARI TEEMAD
- Küberturvalisus kui konkurentsieelis - Mihkel Kukk
- Ettevõtte IT-süsteemide turvalisuse tagamine
- Miks on oluline küberturvalisusega tegelemine ja millise eelise see annab?
- Küberturvalisuse küpsustaseme hindamine
- Investeeringute maht ja nende piisavus IT-süsteemide turvalisuse tagamisel
- Mida teha kui küberintsident tabab? - Kalapüük hiirtega - Tõnu Tammer
- Lunavara intsidendid ja nende õppetunnid
- Kui palju maksab ettevõttele info- ja küberturbega mittetegelemine?
ESINEJAD
Mihkel Kukk
Mihkel on KPMG küberturbe, IT-auditi ja IT-riskide teenuste juht. Varasemalt on Mihkel töötanud küberturbe alal 8-aastat avalikus sektoris ja 4-aastat erasektoris erinevates rollides.
Ta omab mitmeid tunnustatud eriala sertifikaate: CISA, CEH, GSEC, GCCC, CISSP, CISM, CRISC, CGEIT, GWAPT, GMOB, ITSRM² ja NATO Cyber Security Professional.
Mihkel panustab aktiivselt küberturbe ja investeerimise valdkonna arengusse.
Tõnu Tammer
Tõnu on Riigi Infosüsteemi Ameti alla kuuluvat CERT-EE-d juhtinud rohkem kui kaks aastat. CERT-EE ehk Eesti küberintsidentide käsitlemise osakond jälgib 24/7 Eesti arvutivõrkudes toimuvat ning sekkub ja aitab, kui küberintsident seda nõuab. CERT-EE panustab erinevate tegevustega sellesse, et Eesti küberruum ning andmekogud oleksid kaitstud.
Enne RIAsse tööle tulemist oli Tõnu Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses kriitiliste IT-projektide koordinaator ja eestvedaja ning strateegiajuht. Samuti on ta olnud ka diplomaatilisel tööl Brüsselis justiits- ja siseasjade IT-lahenduste nõunik ning töötanud ka riikliku eksperdina Euroopa Liidu IT-süsteeme haldavas agentuuris eu-LISA.