
Tarbimiskeskkonna arengu konverents „Usaldus kui õnnemäng“
Tarbijakaitseamet koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega ootavad osalema seitsmendal tarbimiskeskkonna arengu konverentsil „Usaldus kui õnnemäng“, mille kesksed teemad on geoblokeeringu piiramine, tarbijate usalduse võitmine, tellimuslõksud, võltsarvustused ning reklaam sotsiaalmeedias ja blogides. Konverents toimub 1. juunil Tallinnas SpaceX keskuses aadressil Keevise 6.
Asukohapõhise tõkestuse ehk geoblokeeringu piiramine on oluline samm, mis suurendab inimeste valikuvabadust ning hoogustab e-kaubandust. Ent turu laienedes tuleb järjest rohkem arvestada sellega kaasnevate probleemide ja ohtudega nii tarbija kui ettevõtja seisukohast. Võimalustega kaasnevad suurem vastutus ja usaldus. Tänavusel konverentsil kõneleme muuhulgas teemadel, mis võidetud usaldust lõhuvad, näiteks tellimuslõksud ja võltsarvustused. Paljudes Euroopa riikides on need levinud probleemid, mis tarbijaid mõjutavad. Millised mõjurid on aga Eestis aktuaalsed? Järjest rohkem ettevõtjaid on muutnud enda reklaamistrateegiat ning kasutavad nüüd mõjutajaid, olgu need blogijad, vlogijad või instagrammijad. Erinevates riikides on need reklaamikanalid juba reguleeritud, loodud juhend või välja kujunenud hea tava. Kuidas on lood Eestiga? Kas turg on valmis ise häid praktikaid rakendama või oodatakse riigipoolset sekkumist?
Konverentsi avab majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning avakõne peab Euroopa Komisjoni digivaldkonna asepresident Andrus Ansip. Geoblokeeringu piiramise kasuteguritest, eesmärkidest ja murekohtadest arutavad koos ettevõtjatega Signe Kõiv ja Madis Ehastu. Oma kogemusest tellimuslõksude ja võltsarvustustega räägivad Lars Arent Taani EL tarbija nõustamiskeskusest ja Vice meedia ajakirjanik Oobah Butler. Päeva lõpetame kõneldes uutest turunduskalitest ja – kultuurist. Teiste seas jagavad oma kogemusi Boost Yourself loojad Teet Torim ja Sven Nuum ning blogijad Merilin Taimre ja Brigitte Susanne Hunt.
Päevakava on täiendamisel, kuid juba praegu saab sellega tutvuda tarbijakaitseameti kodulehel (vajutades siia). Konverents on eesti ja inglise keeles sünkroontõlkega.
Konverentsil osalemine on tasuta, kuid oluline on end eelnevalt registreerida. Palun registreeruge hiljemalt 17. mail 2018 (vajutades siia). Kohtade arv on piiratud.
Konverentsi korraldust puudutavates küsimustes palume pöörduda Anne-Mai Helemäe poole
anne-mai.helemae[at]tarbijakaitseamet.ee või telefonil +372 620 1702