Eesti peamiste partnerriikide TIN numbrid
Meie ettevõtete rahvusvaheline ulatus järjest laieneb ning sellega kasvab ka vajadus välisriigi isikute, kui maksukohustuslaste täpseks identifitseerimiseks. EL-is identifitseeritakse maksumaksjaid maksukohustuslasena registreerimise numbri, ehk TIN- numbri abil. Alljärgnevalt toome siinkohal ära meie ettevõtete peamiste partnerriikide TIN-id.
Saksamaa
TIN-numbri struktuur koosneb 11nest numbrist vormingus 99999999999.
Saksamaal väljastatavad TIN-numbrid ei ole esitatud ametlikes isikut tõendavates dokumentides. Identifikationsnummer´it kasutatakse alates 2008. aastast ning seda kasutatakse ainult füüsiliste isikute puhul. Vana TIN-number (Steuernummer) asendatakse tulevikus kõnealuse numbriga, kuid praegu kehtivad õiguslikult mõlemad. Identifikationsnummer on number, mida võib kasutada füüsilisest isikust maksumaksjate identifitseerimiseks.
TINi veebipõhine kontrollimine ei ole võimalik.
Soome
TIN-numbri struktuur koosneb 11 tähemärgist: 6 numbrit – 1 tähemärk, mis võib olla + (pluss), - (miinus) või A-täht – 3 numbrit – 1 tärk, vormingus 999999(+/-/A)999(L/9)
Seitsmes tähemärk (+, - või A) kujutab sünnisajandit ja seda ei või välja jätta. See märgitakse kõigis dokumentides. "+" tähendab sündinud 1800–1899, "- " tähendab sündinud 1900–1999 ja "A" tähendab sündinud 2000–. Kõnelusel tähemärgil ei ole muud tähendust. Soomes väljastatavad TIN-numbrid on esitatud ametlikes isikut tõendavates dokumentides. TIN number on Soome sotsiaalkindlustusnumber, mille Soome rahvastikuregister annab sünni või immigreerumise korral.
TIN-numbrid on esitatud järgmistes ametlikes isikut tõendavates dokumentides: isikutunnistusel; passis; juhiloal.
TINi veebipõhine kontrollimine ei ole võimalik.
Läti
TIN-numbri struktuur on vormingus: PPKKAA99999; 32999999999. Mis koosneb sünnikuupäevast + 5 numbrit või 32+ 9 numbrit (Isikukood algab numbritega 32 ja ülejäänud numbrid 0–9 genereerib süsteem automaatselt)
Lätis väljastatakse isikukoode (PIC), mis esitatakse ametlikes isikut tõendavates dokumentides. PICkoodi kasutatakse ka TIN-numbrina. Seda saab kasutada igas ametlikus dokumendis või mis tahes ametliku toimingu puhul ning koodi väljastab siseministeeriumi alla kuuluv kodakondsus- ja migratsiooniamet, kes lisab juriidilise isiku andmed rahvastikuregistrisse ja ajakohastab neid. Isiku isikukoodi ei muudeta, v.a juhul, kui täpsustatakse sünnikuupäeva või isik adopteeritakse. PIC-numbrit ja TIN-numbrit eristab üksnes mõttekriips kuuenda ja seitsmenda elemendi vahel - TINnumbril puudub mõttekriips. Alates 1. juulist 2017 väljastatakse isikukoode ilma sünnikuupäevale osutamata. Kuni 30. juunini 2017 on isikukoodid väljastatud nii, et selle esimesed kuus numbrit näitavad sünnikuupäeva.
TIN numbri veebipõhine kontrollimine on võimalik.
Leedu
TIN numbri struktuur on 11 numbriga vormingus: 99999999999.
Leedus väljastatavad TIN-numbrid on esitatud ametlikes isikut tõendavates dokumentides. Passis, isikutunnistusel, juhiloal.
TIN numbri veebipõhine kontrollimine ei ole võimalik.
Rootsi
TIN-numbri struktuuris 2 võimalust, kuid mõlemad on vormingus, mis koosneb kümnest numbrist: 999999–9999.
- Isikukood (personnummer) kasutatakse nende inimeste puhul, kes on või on olnud registreeritud Rootsi rahvastikuregistris.
Kõigile Rootsi rahvastikuregistris registreeritud isikutele antakse isiku tuvastamiseks isikukood. Isikukoodi kasutatakse enamiku ametlike ja eratoimingute puhul isiku tuvastamiseks. Isikukood on alaline ja kordumatu, mis tähendab et isikul on sama kood kogu elu ning et kaks isikukoodi ei ole kunagi identsed. Kui isik emigreerub Rootsist ja ta eemaldatakse rahvastikuregistrist, säilitab ta oma isikukoodi. Isikukoodi ei saa kunagi asendada koordinatsiooninumbriga. Isikukood tuleb ära märkida maksudeklaratsioonis, tuludeklaratsioonis ja muudes Rootsi maksuametile esitatavates dokumentides.
- Koordinatsiooninumbrit kasutatakse nende inimeste puhul, kes ei ole ega ole olnud registreeritud Rootsi rahvastikuregistris. Isikukood ja koordinatsiooninumber on avalikustatud ning neid kasutatakse enamiku ametlike ja isiklike toimingute tegemisel. Igas maksuametis saab kontrollida, kellele teatud isikukood või koordineerimisnumber kuulub. Isikukood ja koordinatsiooninumber on 10 numbrist koosnev numbrijada. Kuuenda ja seitsmenda numbri vahel on sidekriips (või miinusmärk).
Koordinatsiooninumber on nende füüsiliste isikute kordumatu isikukood, kes ei ole ega ole olnud registreeritud Rootsi rahvastikuregistris. Maksuamet saab määrata teatavaks eesmärgiks koordinatsiooninumbri üksnes ametiasutuse taotlusel. Sellised eesmärgid on näiteks Rootsis maksustatava sissetuleku või pensioni saamine. Samas võib koordinatsiooninumbrit omav isik kasutada seda muude ametlike või eratoimingute tegemiseks. Koordinatsiooninumber on alaline ja kordumatu, mis tähendab, et isikul on sama number kogu elu ning et kaks koordinatsiooninumbrit ei ole kunagi identsed. Kui isik registreeritakse hiljem rahvastikuregistris, asendatakse koordinatsiooninumber isikukoodiga. Kui maksukohustuslasele antakse koordinatsiooninumber, tuleb see sarnaselt isikukoodiga märkida maksudeklaratsioonides, tuludeklaratsioonides ja muudes Rootsi maksuametile esitatavates dokumentides. Koordinatsiooninumbri alusel ei ole võimalik saada isikut tõendavat dokumenti.
TINi veebipõhine kontrollimine ei ole võimalik.
Info kõikide EL riikide TINidest on leitav Euroopa Komisjoni kodulehelt https://ec.europa.eu/taxation_customs/tin/tinByCountry.html