Looduskaitsealal rabajooksu ei harjutata ehk kuidas kestlikult muutustega sammu pidada
Innovatsioon on uue majandusliku väärtuse loomine kasutades uut teadmist ja oskust. EBS Executive Educationi uue Innovatsioonivõimekuse meistriklassi lansseerimisel kohtusid mikrofonide ja kaamerate taga Anu Ruul, Eesti üks kogenumaid innovatsiooniprotsessi koolitajaid, Liis Laisaar, Holini digiturunduse spetsialist ja Tõnis Vaiksaar, aasta kestliku ettevõtte tiitli pälvinud Timbeco Woodhouse OÜ ekspordi müügijuht. Vestluse teemaks oli innovatsioon, kestlikkus ja muutustega kaasas käimise mõtestamine.
„Innovatsioon on leida olemasolevatele toodetele uut väljundit või lisa, mis annab konkurentsieelise olemas olevale,“ sõnas Tõnis Vaiksaar. Lisaks uuele tootele ja teenusele on uut väärtust võimalik luua ka näiteks protsessis. Efektiivne protsess vabastab aega ja võimaldab olulisel määral vähendada raiskamist. Tõnis lisab, et kestlike muutustega kaasas käimiseks tuleks harjutada rabajooksu - liikuda tuleb kiiresti, et vee peal püsida, kui ühtegi kandvat pinda jalge all ei tunne. Aga harjutada ei tohi looduskaitsealal!
Päevakorda tuli ka äsja maailma vapustanud kõige targem OpenAI . Kas ja kuidas ta meid mõjutama hakkab? Kui palju me loobume seetõttu inimaju kasutamisest ja krtiilisest mõtlemisest ja kui palju hakkavad tehisintellektil põhinevad tehnoloogiad inimestele nende otsuseid ette dikteerima? Meistriklassi juhtivõppejõu Anu Ruuli sõnul on seda enam vaja meil päriselt auditooriumites kokku saada, et olla andmete suhtes kriitilised, et ise luua enda reaalsust ja olla siiski veel kriitilise mõtlemisvõime poolest masinast üle, mitte vastupidi.
Kevadel alustavas programmis tuleb palju juttu ka innovatsiooni kultuurist. Innovatsiooni kultuur koosneb tinglikult neljast komponendist - tehnoloogia, inimesed, andmed, protsessid. Liis Laisaar: „Tiimitöö on üldse püsida viimaste uuendustega kursis. Õppimisaeg peab olema sisse kirjutatud töönädalasse. Et püsida asjade uuendustega kursis, ei ole mitte konkurentsieelis vaid baasvajadus“. Selleks aga on vaja luua turvalist töökeskkonda ja töökultuuri.
Innovatsioonivõimekuse meistriklass alustab 31. jaanuaril 2023. Kuula vestlust SIIN
Programmi info: Innovatsioonivõimekuse meistriklass | EBS
Vastutustundlik ettevõtlus ei küsi suurust ega vormi. Kõikides ärimudelites on võimalik areneda ja paremaks muutuda.
Stuudios said kokku ESG programmijuhid Kristiina Esop (Sunly ESG juht) ja Merili Vares (PwC Estonia ESG juht) ja 1. lennus tudeeriv Diana Paakspuu ( Uuskasutuskeskuse tegevjuht), teemadeks oli kestlikkuse aruandlus, ringmajandus ja muidugi ESG juhi arenguprogrammi sisu.
Vaata ja kuula järgi SIIN
ESG juhi arenguprogrammi 2. lend stardib 31. jaanuaril 2023. Programmi info: ESG juhi arenguprogramm | EBS