NUTIKAS toetusmeede tõstab tooted ja teenused uuele tasemele
Üha teadusmahukamas maailmas on igati nutikas anda oma teenusele või tootele võimalikult suur ja konkurentidest eristuv lisandväärtus. Üks võimalus kvaliteedi tõstmiseks on ülikoolilt või teadusasutustelt vajamineva rakendusuuringu või tootearendusprojekti tellimine. Siin tuleb ettevõtetele appi toetusmeede NUTIKAS.
Toetuse eesmärk on aidata kaasa Eesti majanduse teadmusmahukuse kasvule, toetades teadusasutuste ja ettevõtete koostööd. Samuti aitab toetus tõsta teadusasutuste võimekust ettevõtlusele vajalike rakendusuuringute läbiviimiseks nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades. Toetus aitab ettevõtetel tellida ülikoolidelt ja teadusasutustelt vajalikke rakendusuuringuid või tootearendusprojekte.
Üldinfo
- Taotlusvooru kogumaht: 15 miljonit eurot
- Taotlusvooru kestus: 25.01.2018- 19.12.2018. Taotluste vastuvõtmine lõpetatakse kas taotlusvooru kogumahu ületamisel või toetuse taotlemise lõpptähtaja saabumisel.
- Taotlusvooru detailne ülevaade (SA Archimedese lehel)
- Meetme kogumaht aastani 2022 on 26,6 miljonit eurot. 31.12.2017. a seisuga on meetmes vabu vahendeid ca 20 miljonit eurot.
Kellele on toetus mõeldud?
Toetuse taotlejaks on Eesti äriregistrisse kantud ettevõte, kelle huvides nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkonda kuuluv uuring või tootearendusprojekt teadusasutustes läbi viiakse. Ettevõte osaleb uuringus omapoolse rahalise panusega sõltuvalt ettevõtte suurusest ja sellest, kas tegemist on tootearenduse või rakendusuuringuga. Ettevõte võib kaasata tellijate ringi ka teisi ettevõtluspartnereid, kellega koos rakendusuuringust või tootearendusprojektist saadud uut teavet kasutada.
Nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkonnad on tegevusalad, kus ettevõtetel võiks olla keskmisest paremad arenemisvõimalused ning teadus- ja arendustegevusse panustamine võimaldaks saavutada neil konkurentsieelise. Kehtiv teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegia „Teadmistepõhine Eesti“ toob välja kolm kasvuvaldkonda:
- info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT), mis on seotud teiste majandusaladega (näiteks küberturvalisus, tarkvaraarendus või IKT kasutamine tööstusprotsesside automatiseerimiseks);
- tervisetehnoloogiad- ja teenused (näiteks biotehnoloogia või IT kasutamine meditsiiniteenuste ja -toodete arendamiseks);
- ressursside tõhusam kasutamine (näiteks ettevõtjad, kes tegutsevad materjaliteaduse ja -tööstuse vallas, püüavad leida innovaatilisi ehitusvõimalusi või otsivad keemiatööstuses võimalusi põlevkivi senisest tõhusamaks kasutamiseks).
Lähem info: www.etag.ee/rahastamine/rakendusuuringute-toetused/nutikas/ ja adm.archimedes.ee/str/taotlejale/periood-2014-2020/nutika-spetsialiseerumise-rakendusuuringud/