Ressursitõhususe meetme töörühm - ressursiauditi vooru avamine
TAOTLUSVOOR AVATAKSE 21. MÄRTSIL 2022 ning see on avatud kuni eelarveliste vahendite ammendumiseni.
Toetuse eesmärk on tõsta ettevõtete teadlikkust oma ressursikasutusest ning luua eeldused ettevõtte ressursikasutuse tõhusamaks muutmiseks.
Ressursikasutuse analüüsi tulemuseks on stsenaarium/projekt koos soovitusliku tegevuskava, hinnangulise säästupotentsiaali, tasuvushinnangu ja seireplaaniga.
Millele saab toetust taotleda?
- Ülevaatliku auditi tegemiseks
- Detailse auditi tegemiseks.
Ülevaatlik audit on sobilik ettevõtetele, kellel ei ole varasemat süsteemset ülevaadet oma ressursikasutusest. Kui ettevõte on varasemalt oma ressursikasutust analüüsinud, kasvõi siseselt, tasus taotleda toetust detailse auditi tegemiseks. Detailne ressursikasutuse audit on eelduseks investeeringu toetuse taotlemisel.
Kes saavad toetust taotleda?
Toetuse taotleja võib olla äriühing, kelle ettevõtte põhi- või kõrvaltegevusala vastab vähemalt 20% müügitulu ulatuses Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK 2008) koodidele mäetööstus (jagu B, alajagu 05–09) või töötlev tööstus (jagu C, alajagu 10–33), välja arvatud tubakatoodete tootmine (alajagu C 12). Või äriühing, kelle ettevõtte põhitegevusala vastab Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori taime- ja loomakasvatuse, jahinduse ja neid teenindavate tegevusalade korral (EMTAK 2008, jagu A, alajagu 01).
Kuidas saab toetust taotleda?
Toetuse taotlemine toimub E-toetuse keskkonnas
Toetuse maksmise aluseks on standardiseeritud ühikuhinnad. Toetuse osakaal on 50% standardiseeritud ühikuhinnast.
Toetuse suurused:
- ülevaatliku auditi tegemiseks 3600 eurot;
- väikeettevõtte detailse auditi tegemiseks 5900 eurot;
- keskmise suurusega ja suurettevõtte detailse auditi tegemiseks 7300 eurot;
- väikeettevõtte detailse auditi tegemiseks juhul, kui enne on rahastatud ülevaatliku auditi tegemist, 2300 eurot;
- keskmise suurusega ja suurettevõtte detailse auditi tegemiseks juhul, kui enne on rahastatud ülevaatliku auditi tegemist, 3700 eurot.
Toetuse eesmärk on suurendada Eesti ressursitootlikkust (SKP ja kodumaise materjalitarbimise näitaja suhe), mis tähendab raha hulka, mida me ühe kilogrammi toormaterjali kohta saame. Meetme tegevustega toetame ressursitõhususe saavutamist ettevõtetes.
Toetust anname „Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014–2020” prioriteetse suuna „Kasvuvõimeline ettevõtlus ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadus- ja arendustegevus” meetme „Ettevõtete ressursitõhusus” tegevuste „Energia- ja ressursiauditite läbiviimine” ja "Investeeringud parimasse võimalikku ressursitõhusasse tehnoloogiasse; ressursijuhtimissüsteemide ja toetavate IT-rakenduste toetamine" eesmärkide ja tulemuste saavutamiseks. Toetust anname Euroopa Regionaalarengu Fondist ning meetme töötas välja Keskkonnaministeerium.
Lisainfo: Ettevõtete ressursitõhusus | Keskkonnainvesteeringute Keskus (kik.ee)