01.12.2021
Ületunnitööst, headest töökeskkondadest, riskianalüüsist ja muust olulisest
Tööinspektsioon on välja valinud mõned viimase aja olulisemad teemad, mida on hea teada nii tööandjatel kui töötajatel. Juttu tuleb nii ületunnitööst ja selle tasustamisest kui riskianalüüsi koostamise digitaalsest tööriistast. Lisaks palju muud põnevat!
- Kas töötajatele juhendamise ja väljaõppe korraldamine tekitab küsimusi? Vastused enamlevinud küsimustele juhendamise ja väljaõppe korraldamise kohta leiad Tööinspektsiooni uuest brošüürist. Brošüüris on juttu nii juhendamise ja väljaõppe korraldamisest aga ka sellest, millele ohutusjuhendit koostades tähelepanu pöörata. Samuti on välja toodud teemad, millele pöörata tähelepanu töötajate juhendamisel, kui nad puutuvad töökeskkonnas või tööd tehes kokku erinevate ohuteguritega. Ka on juttu sellest millele pöörata tähelepanu teenuseosutajate teavitamisel. Brošüüris on ka olemas küsimustik, millega saab hinnata juhendamise ja väljaõppe efektiivsust. Leiad selle SIIT.
- 16. novembril 2021 toimus traditsiooniks saanud XXIII Töötervishoiupäev. Juba teist aastat järjest keskenduti luu- ja lihaskonna teemadele, seoses Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti (EU-OSHA) kampaania "Tervislikud töökohad vähendavad koormust" läbiviimisega. Sel aastal rääkisime teemadel nagu silmade, nutiseadmete ja kodukontori ergonoomika, vaimne tervis ning õpime teiste vigadest ja kogemustest. Kogu Töötervishoiupäev on järelvaadatav SIIN.
- Ilmunud on Tööinspektsiooni Tööelu ajakirja talvine number, mis toob taas mitmekesist lugemist töötamisest. Kaaneloos avab Salvesti juht Veljo Ipits eestlastele hästi tuntud ja koduse brändi olemust ja arengusuundi. Vaatame, miks töökeskkonna riskianalüüs ettevõtete jaoks oluline on. Seitset nõuannet töötamiseks jagab seekord filmimees Peeter Simm. Juttu tuleb ka jõulude tähistamisest ja paljust muust. Head lugemist! Loe Tööelu ajakirja SIIT
- Riskianalüüsi ja tegevuskava vormistamine on mugav ja lihtne! Üheks võimalikuks abimeheks riskianalüüsi või tegevuskava koostamisel on Tööinspektsiooni riskianalüüsi digitaalne tööriist, mille leiad iseteeninduskeskkonnast. Töövahend on mõeldud eelkõige väikese ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks ning on mugavaks abimeheks töökeskkonna ohtude hindamisel ja tegevuste planeerimisel ning haldamisel.
Vaata Youtube õpetust SIIT.
Tutvu kõikide videoõpetustega SIIN. - Kas ka sulle on öeldud, et kui töötelefon heliseb, võtad vastu, kasvõi öösel või riigipühal? Kas sulle on sellise telefonivalve või kaasnevate ülesannete eest ka lisatasu määratud? Valveaja ja ületunnitöö korraldusest räägib pikemalt Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Sandra Kuus. Loe SIIT
- Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Kuni 50 töötajaga ettevõtete kategoorias pälvis tunnustuse Elcogen AS, enam kui 50 töötajaga ettevõtte kategoorias võitis ABB AS. „Hea Töökeskkond“ tunnustusega soovib Tööinspektsioon tõsta esile ettevõtteid, kus väärtustatakse töötajate tervist säästvat töökeskkonda ja ohutut töötamist. Auhinda antakse välja kuuendat korda. Loe pikemalt SIIT
- Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti uues kirjandusülevaates käsitletakse psühhosotsiaalsete ohutegurite ning luu- ja lihaskonna vaevuste seost ning ennetamise ja taastusravi tähtsust. See ülevaade on tänu soovitatud heale tavale ja edukatele strateegiatele kasulik kõigi valdkondade töötajatele ja tööandjatele. Loe täpsemalt SIIT.
- Ajal, kui COVID-19 põhjustab tohutut survet kaugtööks ja paljud jätkavad kodunt töötamist, uurib uus Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti aruanne kaugtööga seotud ohutus- ja terviseriske. See sisaldab põhjalikke vestlusi töötajate ja tööandjatega ning vaatleb eelkõige luu- ja lihaskonna vaevuste riske ning psühhosotsiaalseid probleeme kaugtöötajate seas. Loe täpsemalt SIIT.