
Võimalus saada toetust teadlase palkamiseks ettevõttesse
Tule osale teadmusringluses ja suurenda koostööd akadeemilise ja mitte-akadeemilise sektori vahel!
SekMo - sektoritevahelise mobiilsuse meede (siseriiklik, omafinantseering ainult 15-30%), taotlusvoor on käimas kuni 31.05.2024 (välja jagatakse 6 miljonit eurot);
Sektoritevaheline mobiilsuse toetus (SekMo)
SekMo eesmärk on teadlaste ja tippspetsialistide liikumise kaudu suurendada koostööd akadeemilise ja mitte-akadeemilise sektori vahel. Kui varasemalt oli fookuses teadlaste ajutine siirdumine erasektorisse, siis lisaks on nüüd võimalik ka ülikoolidel ettevõtetest spetsialist akadeemiasse värvata. Täiendavalt on võimalik asutustel taotleda toetust teadmussiirdedoktorandi palkamiseks.
SekMo meede võimaldab:
- Palgata teadlast ettevõttesse või avalikku sektori asutusse (teostamaks rakendusuuringut või eksperimentaalarenduse projekti);
- Siirduda tippspetsialistil ettevõttest või avalikust sektori asutusest Ülikooli, Rakenduskõrgkooli või Teadusasutusse (teostamaks õpet-, teadus- või innovatsioonitegevusi, tehnoloogiasiiret);
- Palgata ettevõttel teadmussiirdedoktorandi (doktoritöö teostatakse ettevõtte tegevusega).
Toetusmeetme kogumaht on kuni 2029. aasta lõpuni ca 29,5 miljonit. Toetusmäär on sõltuvalt asutuse suurusest ja läbiviidava uuringu tüübist kuni 70% (toetuse kasutamise periood alates kolmest kuust). Taotlejal peab olema omafinantseering 15-30% ulatuses.
Varasemalt on sektoriaalse mobiilsuse meetmest toetust saanud 26 projekti, millest kõige suurem toetuse summa oli 108 756€. Nii meetme vajalikkus kui ka rahulolu taotlusvooruga said kõrge hinnangu – vastavalt 95% (vajalikkus) ja 92% (rahulolu).
Toetatud projektid: https://rtk.ee/sekmo#toetatud-projektid
„Tänu teadlaste ettevõttesse siirdumist toetava sektoritevahelise mobiilsuse toetusele (SekMo) liitus meeskonnaga inimene, kellel oli kogemust nii ettevõtte nõustamise kui ka meditsiiniseadmete arendamisega. See oli meie ettevõttele peaaegu eluliselt oluline.“ (Nanordica Medical tegevjuht Olesja Bondarenko)
„Tihti on teadusarenduskoostöö ettevõtte jaoks osa suuremast tervikust. Tuleb mõelda, mis on eesmärk, mis on need „pusletükid“ eesmärgini jõudmisel ning kuidas teadusarenduskoostöö selle tulemuseni jõudmiseks vajaliku puuduva pusletüki ära täidab. Tänu teaduskoostööle oleme tegemistes ka mitu olulist „pusletükki“ kätte saanud.“ (Thinnect asutaja ja tegevjuht Jürgo Preden)
Toetuse taotlemine käib läbi e-toetuste keskkonna.
Rohkem infot toetuse kohta: https://etag.ee/rahastamine/mobiilsustoetused/sekmo/
Lisainfo: Kaidi Rekker (kaidi.rekker@etag.ee, 5380 5900) ja Tea Tassa (Tea.Tassa@rtk.ee, 517 0526)