02.12.2020
Mida arvad rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetusmeetme muudatusettepanekutest?
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib leevendada rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetusmeetme tingimusi, et aidata kriisiolukorda sattunud sündmuste ja konverentside korraldajaid. Anna hiljemalt 9. detsembriks teada, mida arvad plaanitavatest muudatustest ja milliseid muid muudatusi võiks toetusmeetmes teha.
Keda mõjutab?
- rahvusvaheliste konverentside korraldajaid
- rahvusvaheliste spordi- ja kultuurisündmuste korraldajaid
Mis on olulisemad muudatused?
Rahvusvaheliste konverentsidega seotud muudatused
- Muudatuste kohaselt väheneb konverentsil osalevate väliskülastajate miinimumarv. Kui praegu peab toetuse saamiseks konverentsi väliskülastajate arv olema Tallinnas vähemalt 120 ja mujal 60, siis eelnõu kohaselt peab väliskülastajate arv Tallinnas olema minimaalselt 50 ja väljaspool Tallinna 30.
- Lisaks vähendab eelnõu toetatava konverentsi minimaalset kestvusnõuet praeguselt 3 päevalt 2 päevani.
- Eelnõu kohaselt on minimaalne toetussumma ühe konverentsi kohta praeguse 15 000 euro asemel 10 000 eurot. Muudatuse eesmärk on toetada ka senisest väiksemas mahus toimuvaid konverentse.
- Taotlus peab üldjuhul olema esitatud senise 4 kuu asemel vähemalt 3 kuud enne konverentsi toimumist. Kui konverentsi korraldamine eeldab rahvusvahelise korraldusõiguse saamist, siis ei pea 3 kuu reeglist kinni pidama ning sellisel juhul tuleb taotlus esitada enne konverentsi toimumist.
- Eelnõu muudab konverentside korraldamisega seotud taotluste hindamismetoodikat. Edaspidi ei mõjuta koondhinnet asjaolu, kas konverents aitab kaasa turismi hooajalisuse vähendamisele või mitte. Selle asemel suureneb mõnevõrra teiste valikukriteeriumite osakaal.
Rahvusvaheliste spordi- ja kultuurisündmustega seotud muudatused
- Eelnõu kohaselt peab toetatava sündmuse minimaalne väliskülastajatest osalejate arv olema 80. Praegu on minimaalne väliskülastajate arv Tallinnas 500 ja väljaspool Tallinna 300.
- Muudatusega kaob toetusmeetmest nõue, et toetatavat sündmust peab kajastama rahvusvaheline meedia. Alles jääb seni kehtinud eeldus, et sündmus peab olema rahvusvaheliselt huvipakkuv.
- Toetatav sündmus tuleb senise 24 kuu asemel läbi viia 15 kuuga. Muudatus on vajalik selleks, et mitte hoida meetme vahendeid kinni küll varakult kalendritesse lisatud sündmuste toetamiseks, kuid mille toimumise tõenäosust järgmise 2 aasta jooksul on keeruline hinnata.
- Eelnõu kohaselt on minimaalne toetussumma ühe sündmuse kohta praeguse 20 000 euro asemel 10 000 eurot. Muudatuse eesmärk on toetada ka senisest väiksemas mahus toimuvaid rahvusvahelisi sündmusi.
- Taotlus peab üldjuhul olema esitatud senise 4 kuu asemel vähemalt 3 kuud enne sündmuse toimumist. Kui sündmuse korraldamine eeldab rahvusvahelise korraldusõiguse saamist, siis ei pea 3 kuu reeglist kinni pidama ning sellisel juhul tuleb taotlus esitada enne sündmuse toimumist.
- Rahvusvaheliste sündmustega seotud toetuse taotluste esitamine toimub edaspidi jooksvalt. Täna toimub taotluste esitamine taotlusvoorude kaudu.
Millal jõustuvad muudatused?
- Muudatused jõustuvad üldises korras ehk kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist. Suure tõenäosusega jõustuvad muudatused veel see aasta või siis järgmise aasta alguses.
- Konverentsidel ja sündmustel osalevate väliskülastajate miinimumarvuga seotud muudatusi hakatakse kohaldama tagasiulatuvalt ka projektidele, mille taotluse rahuldamise otsus on tehtud 1. septembril 2019 või hiljem ning tingimusel, et projekti lõpparuanne on rakendusüksuse poolt kinnitamata.
Anna teada, mida arvad rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetusmeetme plaanitavatest muudatustest ning kas ja milliseid muid muudatusi oleks vaja toetusmeetmes teha. Tagasisidet ootan hiljemalt 9. detsembriks e-posti aadressile marko[at]koda.ee. Ettevõtete tagasiside põhjal koostan kaubanduskoja seisukoha, mille saadan majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.