- Uudised
- EL Horisont 2020 toetusmeede kiirendab Guardtime pingutusi „Truetrail“ laiemaks turuletoomiseks
EL Horisont 2020 toetusmeede kiirendab Guardtime pingutusi „Truetrail“ laiemaks turuletoomiseks
Guardtime on Eesti juurtega plokiahela põhiseid küberturbe lahendusi arendav ettevõte, kus töötab täna üle 200 inimese, kellest Eestis paikneb natuke üle poole. Kontorid on meil lisaks Eestile ka Šveitsis, Hollandis, Ühendkuningriigis, Singapuris ja Ameerika Ühendriikides.
Guardtime püüdleb erinevate ärisuundade poole
Meie peamine ärimudel on toodete litsenseerimine koos partneritega. Enamasti on partnerettevõtte(d) valdkonna eksperdi ning meie tehnoloogia arendamise ja juurutamise rollis. Selliseid ärisuundi on Guardtimes mitmeid - kaitsetööstus, tarneahelad, meditsiin, kindlustus jne.
Nimekaimatest partneritest ja klientidest võib välja tuua KPMG, Lockheed Martini, Ericssoni, Verizoni, maailma suurima kaubavedaja Maerski ja paljud teised. Aga loomulikult ka Eesti riigi!
Blockchain on kasutusel juba üle 10 aasta
Eesti riik on meie KSI plokiahela tehnoloogiat testinud ja rakendanud juba üle 10 aasta ja see on integreeritud mitmetesse e-teenustesse, nagu näiteks Riigi Teataja, kinnistusraamat, äriregister jpm. Oma olemuselt on tegu matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendusega digitaalsete andmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks. Tänu oma ülesehitusele võimaldab KSI plokiahel säilitada digiandmete muudatuste ajalugu, tuvastades kohe, kes ja millal on digiandmeid muutnud ning teha seda kasvõi miljardite andmete puhul praktiliselt reaalajas.
Viimase paari aasta jooksul oleme arendanud eraldi ärisuunana logide turvamise ja tõendusväärtuse pakkumise lahendust Truetrail. Igas tänapäevases süsteemis jääb kõikidest tegevustest maha jälg ehk logi - olgu tegu pangaülekandega või haigusloo vaatamisega. Truetrail tagab, et seda logi ei saaks keegi märkamatult muuta ja et see oleks vajadusel kasutatav kohtus vettpidava tõendusmaterjalina. Täna võimaldab see ettevõtetel tagada küberturbe nõudeid ja muuta auditeerimist efektiivsemaks. Peamist potentsiaali näeme sel tehnoloogial teenustes ja lahendustes, mida täna veel ei eksisteeri - tehisintellekti põhiste süsteemide auditeerimine, isejuhtivate autode sertifitseerimine jne.
Toote turuletoomist aitab toetus
Truetraili kiiremaks turuletoomiseks taotlesime Euroopa komisjonilt 2018. aasta suvel ka SME Instrumendi programmi raames toetust, mis osutus edukaks. Peatselt algav projekt kestab kaks aastat, mille jooksul arendame Truetraili nö karbitooteks - et seda saaks müüa/tarnida ka väline müügiorganisatsioon. Sel moel plaanime jõuda globaalse läbimurdeni - loodame, et mõne aasta pärast kasutavad Truetraili tuhanded ettevõtted.
SME instrument/EIC Accelerator sobib eelkõige teaduspõhistele tehnoloogiaettevõtetele, kes loovad turge muutvaid, globaalse mõjuga lahendusi. Sobime sellesse kategooriasse hästi, ent konkurents on ka väga tihe.
EIC Accelerator grandile oodatakse kandideerima testitud prototüübi tasemel lahendusi (TRL6+). Seega sobib see meede hästi ka jätkama kohalike T&A meetmete najal tehtud projekte, mis on pigem suunatud varasemate tasemete arendusele. Kindlasti tuleb aga rahastust taotleval ettevõttel väga hästi katta ka teisi hinnatavaid aspekte, sealhulgas ettevõtte suutlikkust loodavat innovatsiooni rahvusvaheliselt kommertsialiseerida.
Guardtime'i rahastamise puhul oligi üheks oluliseks aspektiks meie järjepidevus T&A vallas. Saime Euroopa Komisjonile näidata tugevat ajalugu, kuidas oleme krüptograafia ja arvutiteaduse teoreetilisi lahendusi edukalt majasiseselt toodeteks arendanud ning neid hiljem ka globaalsel turul edukalt kommertsialiseerunud.
Autor: Ivo Lõhmus, Guardtime
__________
Horisont 2020 SME instrument/ EIC Accelerator meetme raames toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. Projektitaotluse saab esitada Euroopa Liidu ettevõte ilma partnereid kaasamata ning projekti raames on lubatud suuremahulised allhanked. Projekti toetused on vahemikus 0,5-2,5 miljonit eurot ning lisaks grandile on võimalik küsida kuni 15 miljonit eurot investeeringut.
Meetme lisainfo ja nõustamine Enterprise Europe Network partnerite Invent Baltics OÜ ja B.I.A. OÜ poolt. Loe meetme lisainfot siit: http://invent.ee/sme-instrument-est
Järgmised EIC Accelerator tähtajad on 8. jaanuaril, 18. märtsil ja 19. mail.