Avalda arvamust üleriigilise planeeringu „Eesti 2050“ lähteseisukohtade ja mõjude hindamise programmi kohta
Keda mõjutab?
Üleriigiline planeering aastaks 2050 võib mõjutada kõiki ettevõtteid.
Mis on üleriigiline planeering “Eesti 2050”?
Üleriigilise planeeringu eesmärk on määrata kindlaks Eesti ruumiline struktuur, ruumikasutus ning ajakohased ruumilise arengu põhimõtted, suunised ja suundumused aastani 2050. Planeering koostatakse kogu Eesti riigi territooriumi ja mereala majandusvööndi kohta.
Mis sisaldub lähteseisukohtades?
Lähteseisukohad annavad ülevaate üleriigilise planeeringu vajadustest, eesmärgist, teemadest, koostööst, ajakavast ning mõjude hindamisest. Samuti on lähteseisukohtades antud ülevaade, milliseid täiendavad alusuuringud on vajalikud ja millised eksperdid peaksid olema üleriigilise planeeringu koostamisse kaasatud.
Millised teemad on kajastatud lähteseisukohtades?
Lähteseisukohtades on kirjas, millised teemasid tuleb käsitleda üleriigilises planeeringus. Nendeks on muu hulgas järgmised teemad: kliima; julgeolek ja turvalisus; asustus, sh ettevõtluskeskkond ja tööhõive; tehniline taristu; liikuvus ja transpordivõrgustik; väärtuslikud maastikud, väärtuslikud põllumajandusmaad ja roheline võrgustik; maapõu ja maavarad.
Anna teada, milliseid muudatusi tuleks teha üleriigilise planeeringu „Eesti 2050“ lähteseisukohtades ja mõjude hindamise programmis. Vastust ootan hiljemalt 15. novembriks e-posti aadressile marko@koda.ee. Ettevõtete vastuste põhjal koostan koja seisukoha, mille saadan regionaal- ja põllumajandusministeeriumile.
Lähteseisukohtade ja mõjude hindamise programmi dokumendi juurde kuulub ka kaardirakendus, millega saab tutvuda SIIN.