Esita ettepanekuid saneerimisseaduse muutmiseks
Mis on saneerimine?
Ettevõtte saneerimine on abinõude rakendamine ettevõtte majanduslike raskuste ületamiseks, tema likviidsuse taastamiseks, kasumlikkuse parandamiseks ja jätkusuutliku majandamise tagamiseks.
Keda mõjutab?
Saneerimisseaduse muudatused puudutavad kõiki ettevõtteid, kes võlgniku või võlausaldajana puutuvad kokku saneerimismenetlusega.
Miks soovib justiitsministeerium muuta saneerimisseadust?
- Riigi soov tuleneb sellest, et Eesti peab üle võtma direktiivi 2019/1023, mis käsitleb ennetava saneerimise raamistikke, võlgadest vabastamist ja äritegevuse keeldu ning saneerimis-, maksejõuetus- ja võlgadest vabastamise menetluste tõhususe suurendamise meetmeid. Sama direktiiviga muudetakse ka saneerimise ja maksejõuetuse direktiivi (2017/1132).
- Lisaks direktiivi ülevõtmisele plaanib justiitsministeerium teha saneerimisseaduses ka muid muudatusi, et lahendada praktikas esile kerkinud probleeme seoses saneerimismenetlusega.
Millal plaanitakse muudatused jõustada?
Eesti peab saneerimise ja maksejõuetuse direktiivi järgimiseks vajalikud seadusemuudatused jõustama hiljemalt 17. juuliks 2021.
Anna teada, millised on tänase saneerimisseaduse murekohad ning milliseid muudatusi on vaja teha seaduses. Tagasisidet ootan hiljemalt 26. septembriks e-posti aadressile marko[at]koda.ee. Seejärel saadame ettevõtjate tagasiside justiitsministeeriumile.