Mida arvad akrediteerimistegevuse üleviimisest Standardikeskusesse?
Mis on muudatuste eesmärk?
Otsus viia akrediteerimistegevus ühte organisatsiooni standardimise korraldamisega tuleneb riigireformi tegevuskava 2019-2023 põhimõtetest. Muudatuse peamine eesmärk on riigi haldusala organisatsioonide ressursitõhusam juhtimine ja avalike teenuste kvaliteedi kasv.
Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad vähesel määral kõiki ettevõtjaid, kes puutuvad kokku Akrediteerimiskeskusega või Standardikeskusega.
Mis on olulisemad muudatused?
- Eelnõuga võtab Eesti Standardikeskus üle akrediteerimistegevuse Eesti Akrediteerimiskeskuselt. See tähendab, et kõik akrediteerimistegevusega seotud õigused ja kohustused lähevad üle Standardikeskusele.
- Standardikeskuse uueks nimeks saab Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskus.
- Eesti Akrediteerimiskeskuse tegevus lõpetatakse.
- Akrediteerimisfunktsioon liidetakse Standardikeskusega eraldi põhikirjalise struktuuriüksusena - akrediteerimiskeskus. Akrediteerimiskeskuses säilitatakse kõigi akrediteerimisega seotud töötajate ametikohad (akrediteerimisasutuse juht, akrediteerimisjuhid, peaassessorid, kvaliteedijuht). Akrediteerimiskeskust juhib ja langetab sisulisi akrediteerimisotsuseid akrediteerimiskeskuse juhataja.
- Erinevate huvipoolte kaasamiseks jätkab nõuandva organina tööd akrediteerimise huvipoolte esindajatest koosnev akrediteerimise nõukoda.
- Muudatuse tulemusena ei saa Standardikeskus jätkata vastavushindamisega seotud ühe ettevõtte või asutuse spetsiifiliste koolituste või konsultatsioonide pakkumisega, sest see ei taga akrediteerimistegevuse erapooletust ja sõltumatust.
- Akrediteerimistegevuse finantseerimine jätkub tänastel alustel.
- Muudatusega väheneb töötajate arv kahe võrra ning juhtimiskulud ca 10 000 eurot aastas.
Millal hakkab Standardikeskus täitma akrediteerimisega seotud ülesandeid?
1. jaanuarist 2021
Anna teada, mida arvad akrediteerimistegevuse üleviimisest Standardikeskusesse. Tagasisidet ootan hiljemalt 10. juuniks e-posti aadressile marko[at]koda.ee. Ettevõtete tagasiside põhjal koostan kaubanduskoja seisukoha, mille saadan majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.