Riik plaanib muudatusi ettevõtte arenguprogrammi toetusmeetmes
Mis on muudatuste eesmärk?
Eelnõu peamiseks eesmärgiks on tõsta arenguprogrammis osalevate ettevõtjate seas nende ettevõtjate arvu, kellel on Eesti mõistes oluline majanduslik mõju.
Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad ettevõtjaid, kes on juba liitunud ettevõtjate arenguprogrammiga või kes soovivad sellega liituda.
Mis on olulisemad muudatused?
- Eelnõuga muudetakse leebemaks olulise mõjuga ettevõtjate kasvu eesmärke. Kui praegu peab ettevõtja arenguplaani elluviimise tulemusena kasvama 10%, siis eelnõuga kehtestatakse ettevõtjatele, kelle plaanitav aastane müügitulu on arenguplaani elluviimise järgselt 20 000 000 eurot või rohkem, madalam kasvunõue – 5%.
- Kui praegu on üheks toetuse saamise tingimuseks, et ettevõtja peab olema viimase kolme majandusaasta jooksul müügikäivet kasvatanud igal majandusaastal keskmiselt 10%, siis eelnõuga vähendatakse kasvunõuet 5%-ni. Muutuse tulemusel laieneb ettevõtte arenguprogrammi sihtrühm ca 150 ettevõtja võrra.
- Eelnõuga loetakse lisaks muudele personalikuludele abikõlbulikuks ka koolitatavate otseselt koolitusprojektiga seotud majutuskulud.
- Kehtestatakse piirang, mille alusel on abikõlblikud üksnes pangaülekande teel tehtud kulud.
- Aktsepteeritava kuludokumendi alampiir ilma käibemaksuta on eelnõu kohaselt 100 eurot. Hetkel puudub alampiir.
- Käibemaks on eelnõu kohaselt ilma eranditeta mitteabikõlblik kulu.
Millal muudatused jõustuvad?
Eelnõu plaanitakse jõustada üldises korras ehk kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist. Kolm viimast kulude abikõlblikkusega seonduvat muudatust hakkavad kehtima nendele toetuse saajatele, kes esitasid oma taotluse pärast selle eelnõu jõustumist.
Ettevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 26. veebruariks e-posti aadressile marko[at]koda.ee. Ettevõtjatelt laekunud tagasiside põhjal koostame kaubanduskoja seisukoha, mille edastame majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.